Svečano otvorenje kina u Ivancu održati će se 29.12.2016. godine s početkom u 18,00 sati. Nakon pozdravnih riječi ravnatelja Učilišta Maria Kramara, gradonačelnika Milorada Batinića i ostalih gostiju, te glazbenog programa VA Sakcinski slijedi 3D projekcija filma Rogue one: Priča iz Ratova zvijezda.

Kino sa radom počinje 30.12.2016. godine, a u nastavku je raspored kino projekcija do 08.01.2017. godine. Rezervacija ulaznica je moguća radnim danom od 12:00 do 14:00 sati na broj telefona 042/770530, ili na mailom na info@uciliste-ivanec.hr.

Sretan i blagoslovljen Božić i uspješnu Novu 2017. godinu žele Vam djelatnici POU "Đuro Arnold" Ivanec!

Nakon vrlo opsežnih zidarskih i građevinskih radova koji su u potpunosti promijenili dosadašnji izgled unutrašnjosti stare kinodvorane Pučkog otvorenog učilišta „Đuro Arnold“ u Ivancu, trenutačno su u punom jeku završni radovi na unutarnjem uređenju i opremanju.Unutrašnjost dvorane je praktički neprepoznatljiva u odnosu na dosadašnji izgled. Uređen je i novi, moderni ulaz u kino s istočne strane u koji se ulazi u pretprostor, sagrađeni su i novi sanitarni čvorovi, a sa zapadne strane novi protupožarni izlazi. Sadašnji ulaz u kino je privremen i on će se koristiti do uređenja prostora koji slijedi u drugoj fazi, kada će se urediti glavni ulaz, garderobe i prateći sadržaji.Temeljem provedenog natječaja, radove izvodi Mipcro Ivanec, a izvode se prema projektu koji je izradio Arhitektonski studio Nexar iz Ivanca. U ovoj fazi radovi su vrijedni 2,6 milijuna kuna. Glavninu investicije financira Grad Ivanec u sklopu strateških ulaganja čiji je glavni cilj modernizacija društvene infrastrukture i poboljšanje kvalitete društvenog života građana.

Počelo je rušenje i uklanjanje opožarenih dijelova objekta ivanečkog Pučkog otvorenog učilišta u Nazorovoj ulici, koji je izgorio u podmetnutom požaru u petak, 4. studenog, pri čemu su posve izgorjeli i učionički prostori u kojima se održavala nastava autoškole i tečajna nastava kao i popularni Retro Bar.Nakon što su u međuvremenu provedeni svi potrebni postupci (procjena štete, razna vještačenja i sl.), sada je počelo uklanjanje kompletnog opožarenog dijela objekta, a nakon toga prići će se gradnji novih prostora.

Povijest djelovanja kina, odnosno kazališta u Ivancu seže u proljeće daleke 1920. godine. Velike zasluge za tadašnji, između dva svjetska rata, kulturni život Ivanca pripisujemo poduzetniku Rudolfu Partliću, vlasniku prve ivanečke kino-kazališne dvorane "Prosvjeta", koja je izgrađena u nekadašnjem Mačkovcu br. 5, a kasnije preuređena i za kazališne predstave, koncerte i skupove te je svojevremeno služila i kao gimnastički prostor, a sljedećih se godina u kino-kazalištu dijelom održavala i nastava tadašnje ivanečke dvorazredne Dječačke škole. Prva predstava u Ivancu izvedena je 4. travnja 1920. godine, kada je prikazana drama u četiri čina – "Pikova dama", a odaziv mještana iz Ivanca i okolice bio je iznad očekivanja. Godine 1947. kino preuzima bivši Prosvjetni odjel NO kotara Ivanec i vodi ga do 1951., a u 1952. godini kino dolazi pod upravu Poljoprivredne zadruge Ivanec. Kada je izgrađena kino-dvorana uz tadašnji Zadružni dom, nabavljena je i nova oprema te time prestaje rad kina u starim prostorijama u Mačkovcu br. 5. Poljoprivredna zadruga vodi kino "Prosvjetu" do 1963. godine u Zadružnom domu, kada ga preuzima Narodno sveučilište u Ivancu. Pod istim imenom kino se vodi do 2016. godine, pod vodstvom Pučkog otvorenog učilišta, kada se kreće s rekonstrukcijom i adaptacijom dvorane.

Promjena sjedišta autoškole
Obavještavamo sve sadašnje i buduće polaznike autoškole kako je od 06.12.2016. godine sjedište autoškole na novoj adresi. Uslijed požara na objektu u Ulici Vladimira Nazora 46 u Ivancu u potpunosti su uništeni dosadašnji prostori u kojima je autoškola djelovala od davne 1974. godine. Od navedenog datuma autoškola ima svoje sjedište na adresi Trg hrvatskih ivanovaca 10 u Ivancu, a nova grupa polaznika s radom počinje 12.12.2016. godine.

Idući tjedan s radom kreću nove grupe polaznika stranih jezika. Osnovnoškolci kreću s I. i III. stupnjem engleskog jezika, te II. stupnjem njemačkog jezika. Isto tako s radom započinje i grupa odraslih za tečaj njemačkog jezika. Puno uspjeha u radu i dobrih rezultata u novoj pedagoškoj godini želimo malim i velikim polaznicima i naravno, predavačima.

S obzirom na skorašnji početak radova na rekonstrukciji kino dvorane, Učilište vrši prodaju rabljenih kino stolica. Stolice su drvene, obložene tkaninom, te kompletirane u nizu od četiri komada s podiznim sjedalima. Informacije na telefon 042/770-530, te e-mail: info@uciliste-ivanec.hr.

Temeljem rješenja Ministarstva poljoprivrede POU „Đuro Arnold“ nastavlja provoditi program Izobrazbe za održivu uporabu pesticida u trajanju od 15 sati. Daljnje edukacije održat će se 02-04.03.2016. godine u Lepoglavi u prostorijama TKIC-a s početkom u 18,00 sati, 10.,11. i 14.03.2016 u Ivancu u Učilištu, Nazorova 46, s početkom u 17,00 sati, 29.,30. i 31.03. u Loboru u društvenom domu s početkom u 17,00 sati, te 30., 31.03. i 01.04.2016. i 10.,11. i 12.05.2016. u Ivancu. Predbilježiti se možete osobno u Pučkom otvorenom učilištu „Đuro Arnold“Ivanec, Vladimira Nazora 1 ili na broj telefona 770-530(042).

Stranica 4 od 14Prva   Prethodna   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Slijedeća   Posljednja

15.07.2017. subota u 18:30h