U proteklih više od 40 godina kontinuiranog rada i djelovanja Učilište se afirmiralo kao ustanova za kulturu i naobrazbu djece predškolskog uzrasta, osnovaca, srednjoškolaca i odraslih. Razne oblike naobrazbe ono pruža u više različitih djelatnosti i to u:

• Autoškoli – obuka u A, A1 i B kategoriji
  • Školi stranih jezika – engleski, talijanski, njemački za sve dobne skupine, od predškolaca do odraslih; mogućnost organiziranja business-tečajeva
  • Programima osposobljavanja i usavršavanja odraslih osoba

• U sklopu ustanove je i Kino “Prosvjeta”

Kinodvorana je adaptirana i rekonstruirana te spada u jednu od najljepših dvorana u Hrvatskoj. Sa svojih više od 400 mjesta pogodna je ne samo za posjete kino projekcijama, već i za priređivanje kazališnih priredbi, koncerata, raznih kulturno-glazbenih priredbi djece i odraslih te drugih većih i masovnijih manifestacija.

Dvorana se redovito iznajmljuje za skupove što ih priređuju tvrtke, razne institucije, političke stranke i sl.

Postoji i mogućnost iznajmljivanja hola kina koji je, zbog svog smještaja u strogom centru grada, postalo zanimljiva lokacija za razne ambulantne prodaje.

Links